Ознака: промени
Македонија

СДСМ манипулира и со одложеното важење на уставните измени!

пред 9 мес.
Македонија

На Таче му се слуша само тоа што однапред му беше напишано: ВМРО-ДПМНЕ со јасно НЕ за уставните промени без сочуван идентитет и посебност

пред 9 мес.
Македонија

Ангел Димитров: Македонската страна треба да направи „сериозни измени во нивните учебници“

пред 1 година
Македонија

Референдумот ќе биде успешен, но без разлика на резултатот ВМРО-ДПМНЕ под овие околности нема да ги поддржи промените на Уставот

пред 1 година
Македонија

Бугарската министерка за надворешни работи децидна: Нема промени во францускиот предлог, реализацијата на протоколот може да се контролира

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ најавува нова доктрина и кадровски промени по конгресот

пред 2 години
Македонија

Спроти локалните избори: ВМРО-ДПМНЕ со предност од над 4% пред СДСМ, Мицкоски пред Заев

пред 2 години
Македонија

Николоски: За прв пат власта не ги прифати препораките на ОБСЕ и ОДИХР за измени на Изборниот законик

пред 3 години
Магазин

Пристигнуваат големи промени

пред 3 години
најмала во последните 30 години

Озонската дупка е сè помала, но мора да бидеме внимателни, порачуваат научниците

пред 4 години
Најави за радикални промени

Градоначалничката на Амстердам ќе ги менува „Црвените фенери“

пред 5 години
По смените во СДСМ

Софија Куновска: Многу бргу ќе видиме дали Заев ги чисти неистомислениците или грешките

пред 5 години
Анализа по синоќешните разрешувања во СДСМ

Заев со големата чистка си ја заокружува својата политичка моќ?!

пред 5 години
ПРЕМИЕРОТ СО НОВИ ОЦЕНКИ ЗА ПРВИОТ ИЗБОРЕН КРУГ

Заев: Нашите гласачи испратија порака на незадолство од наши неодговорни функционери

пред 5 години
ПРЕСПАНСКИОТ ЗАВЕРЕН, ПОЧНУВААТ ГОЛЕМИТЕ ПРОМЕНИ

За 6 месеци треба да летне Знамето од Вергина од Северна Македонија

пред 5 години
Уставните промени и последиците од тоа

Кои борци од војните на Македонија ќе бидат признати!?

пред 5 години