Ознака: препораки
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев не имплементирала над 80% од препораките на ГРЕКО, Љупчо Николовски е еден од проблемите

пред 3 години
Македонија

Рестриктивните мерки продолжени за уште една недела

пред 3 години
Македонија

Комисијата препорача продолжување на рестриктивните мерки, Владата денеска ќе донесе одлука

пред 3 години
Македонија

Владата денеска ќе одлучува за предлог мерките од Комисијата за заразни болести

пред 3 години
Македонија

Владата донесе одлука: Угостителските објекти ќе работат до 21 часот, се забранува и групирање по 21 часот

пред 3 години
Македонија

Владата не донесе одлуки по препораките на Комисијата за заразни болести – прво ќе треба да се прават законски измени

пред 3 години
работниците да пријават

КСС: Дел од работодавачите не сакаат да ја почитуваат владината мерка за коронавирусот

пред 4 години
Економија

АХВ предупредува: Топлото време ризик од труење со храна

пред 5 години
Европска комисија: Растот зема залет, но да се внимава на ризиците

Да има поголем надзор врз долгот на јавните претпријатија, да се стабилизира јавниот долг, да има транспарентна рамка за државната помош, велат од ЕК

пред 5 години
ГРЕКО И ДАДЕ НА ВЛАДАТА 23 ЗАДАЧИ КАКО ДОМАШНА РАБОТА

Стразбур порача – антикорупциска законска рамка постои, слабо се применува

пред 5 години
конзумирајте лесна храна, носете лесна и светла облека, препорачуваат надлежните

Поради топлото време за два дена колабирале 20 лица

пред 5 години
Екстремно топли денови

Македонија во жолта алертна фаза

пред 5 години
Економија

ЕУ со низа препораки за подобрување на македонската економија

пред 5 години
МЖСПП информира дека прагот на алармирање е надминат

Активирани итните мерки против загадување во Битола, Тетово и Струмица

пред 5 години
Филипче ни кажа што да правиме кога е загадено

Остануваат старите препораки, останува и загадувањето

пред 5 години