Ознака: повреда
се уште се опоравува од повредата

Меси веројатно нема да игра против Валенсија

пред 6 дена
популарниот ноле стигна до третото коло на УС Опен

Ѓоковиќ ќе го искористи слободниот ден за санирање на повредата на рамото

пред 3 недели
после само четири гемови

Серена во солзи го предаде финалето на Мастерсот во Канада

пред 1 месец
Автомобил се обидел да ја пробие барикадата на демонстрантите

Еден потешко повреден при новите блокади на Жолтите елеци

пред 3 мес.
Се шпекулира дека ја повредил Ахиловата тетива

Погледнете ја одблизу повредата на Кевин Дурант, нешто пукна сигурно (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Се здобило со тешки телесни повреди

Малолетник на мотор удрил и повредил шестгодишно дете

пред 3 мес.
Бразилецот се повреди на пријателски натпревар

Нејмар нема да игра на Копа Америка (ФОТО)

пред 3 мес.
поради повреда на десната нога

Федерер се повлече од Мастерсот во Рим

пред 4 мес.
Освојувачката на 23 Гренд слем титули

Серена Вилијамс се повлече од Рим поради повредено колено

пред 4 мес.
Македонија

Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право

пред 5 мес.
пред судирот на титаните во полуфиналето

Надал по повредата на коленото: Целта е да бидам подготвен за Федерер

пред 6 мес.
Македонија

Портпаролка на ЕВН меѓу повредените

пред 7 мес.
Откако машина притисна работник на градниот кош

Рударот од „Саса“ со лесни повреди, тврди компанијата

пред 8 мес.
Во рудникот „Саса“

Повреден рудар – машина го притиснала на градниот кош

пред 8 мес.
одлични вести за „езерџиите“

Леброн се врати на тренинзите, Волтон: Ништо не заборавил

пред 8 мес.
српскиот тенисер и се извини на публиката

Нишикори го предаде мечот, Ѓоковиќ во полуфиналето на Австралија опен

пред 8 мес.
поради повреда еден месец надвор од теренот

Реал Мадрид остана и без Тони Крос

пред 8 мес.
Повреда од огнено оружје

20-годишно момче застрелано во ногата донесено во ресенската болница

пред 9 мес.