Ознака: помош
Спорт

Михајловски: Државата и Градот ми ветија помош за Вардар 1961, но ме оставија на нула!

пред 2 години
Македонија

Ќе го решеше проблемот за шест дена, седмиот ќе одмараше: За што Артан Груби сега бара помош од САД за односите со Бугарија?

пред 2 години
Македонија

Со законски измени власта сака да ја приватизира Итната медицинска помош

пред 3 години
Економија

Државната помош не стигнала до 753 вработени лица-181 работодавач не им дале плати на вработените

пред 3 години
Македонија

Заев: Финансиска поддршка од 9,9 милиони евра за 6.000 угостители со 17.000 вработени

пред 3 години
Македонија

Предлог на европратеникот Андреас Шидер-За излез од чорсокакот со Бугарија да се повикаат странски историчари

пред 3 години
Економија

ССК: Неповратна финансиска помош за спас на туризмот и угостителството

пред 3 години
Економија

Близу 7.000 вработени не земале плата во февруари во очекување на државната помош

пред 3 години
Македонија

Обвинителството смета дека некој му помогнал на Сашо Мијалков за бегството

пред 3 години
Економија

Бектеши: Не прифаќам ултиматуми, угостителите доволно беа поддржани

пред 3 години
Македонија

Владата одобри набавка на вакцини одобрени од СЗО за употреба во итни случаи

пред 3 години
Економија

Бесими: Компаниите кои ќе инвестираат во развој, нема да ги враќаат средствата од финансиската поддршка за плати

пред 3 години
Економија

Со петтиот антикризен пакет 50 милиони денари поддршка и за 120 радиодифузери

пред 3 години
Македонија

Приватните стоматолози бараат Владата да ги внесе и нив во петтиот пакет мерки

пред 3 години
Економија

Туристичките агенции не прифаќаат кредити, бараат финансиска поддршка за плати

пред 3 години
Економија

ССМ: Владата да обезбеди финансиска помош и поддршка за компаниите

пред 3 години
Економија

Фотографите и камерманите формираа комора за да добијат помош од Владата

пред 3 години
Економија

Музичарите бараат помош од Владата

пред 3 години
Македонија

Приватните стоматолози на раб на егзистенција, бараат од Владата директна финансиска помош

пред 3 години
Економија

Угостителите бараат Владата да објави колкава е искористеноста на финансиската помош

пред 3 години