Ознака: павле трајанов
Македонија

Трајанов: ВМРО-ДПМНЕ нема обврска да гласа за техничката влада

пред 5 мес.
Македонија

Трајанов: Новиот закон за амнестија го подготвуваат СДСМ и ДУИ

пред 9 мес.
Пресинг

Трајанов: Изјавите на СДСМ дека Мицкоски прифатил уставни измени се спин и манипулација

пред 1 година
Интервју со лидерот на Демократкиот сојуз

Трајанов: Tоа што ќе го договорите со Заев вечерва, утре не важи

пред 1 година
Македонија

Карла Дел Понте пред Павле Трајанов тврдела дека Ратко Младиќ се крие во Македонија

пред 1 година
Македонија

Трајанов: Со една изборна единица ќе започне силен процес на демократизација и секој глас ќе има иста тежина

пред 1 година
Македонија

СДСМ: Одлуката на Павле Трајанов не менува ништо

пред 1 година
Македонија

Чудо се случи-Трајанов излезе од Владата

пред 1 година
Македонија

Трајанов: Проценките се дека најдоцна во септември или октомври ќе има предвремени избори

пред 1 година
Македонија

За Адеми, Павле Трајанов е „хејтер“ бидејќи бара Албанците да имаат најмногу шест министри во Владата

пред 1 година
Македонија

Трајанов: Нема да гласам за влада што го нарушува основниот принцип на правична застапеност

пред 1 година
Македонија

Tрајанов пак не кажа дали би излегол од Владата?

пред 2 години
Македонија

ДС на два стола, си го правда лидерот-Павле Трајанов не гласаше за францускиот предлог

пред 2 години
Македонија

На Трајанов не му се допаѓа францускиот предлог ама не му се излегува од владата

пред 2 години
Македонија

Трајанов: Алкохолот меѓу пратениците влијае за атмосферата во Собранието

пред 2 години
Македонија

Tрајанов не сакал да ја сруши владата!

пред 2 години
Македонија

Дали Трајанов „пак“ ќе ја урива владата?

пред 2 години
Македонија

Павле Трајанов: Сега во Владата доминираат политиките на ДУИ и на Алтернатива, што не ја одразуваат волјата на граѓаните

пред 2 години
Македонија

Трајанов е сериозен за една изборна единица

пред 2 години
Македонија

Безобразлук: Павле Трајанов негодува што го вакцинирале со руската вакцина наместо со Фајзер

пред 3 години