Ознака: Пакистан
втор пат во две недели одбиено барање за прелет на високи претставници

Пакистан го одби барањето на Индија да го отвори воздушниот простор за премиерот Моди

пред 9 мес.
Продолжуваат тензиите во Кашмир

Престрелка на границата меѓу Индија и Пакистан, двајца загинати цивили

пред 10 мес.
Ииндискиот министер за одбрана најави промена на индиската воена доктрина

Индија не планира, но не отфрла да употреби нуклеарно оружје против Пакистан

пред 10 мес.
откако Индија ја укина автономијата на индискиот дел на Кашмир

Гутереш повика за воздржаност меѓу Индија и Пакистан

пред 10 мес.
Одлука која може да доведе до нов воен конфликт

Индија ја укина уставната контрола врз Кашмир, Пакистан се противи

пред 10 мес.
Магазин

Десетгодишно девојче стана најмладата во светот која искачи врв висок 7 илјади метри

пред 10 мес.
Двајца обвинети за разбојништво врз мигранти

Им понудиле да ги превезат, но подоцна ги натепале и ги ограбиле

пред 11 месец
ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ ВО ПАКИСТАН

Лекар намерно инфицирал со ХИВ 90 лица, меѓу нив и 65 деца

пред 1 година
во борба против екстремизмот на границата меѓу двете земји

Иран и Пакистан се договорија да формираат заеднички гранични сили

пред 1 година
во областа кашмир

Ѕвецка оружјето меѓу Индија и Пакистан, одново гранатирани воени позиции

пред 1 година
крај на тензиите во азиското буре барут?

Пакистан спремен да го ослободи индискиот пилот во замена за смирување на тензиите

пред 1 година
двете земји ги повлекоа амбасадорите

Индија бара да биде пуштен заробениот пилот од Пакистан

пред 1 година
ситуацијата е сериозна

Индија и Пакистан никогаш поблиску до нуклеарен конфликт

пред 1 година
вонредно обраќање на пакистанскиот премиер

Пакистан повика на дијалог со Индија: Нуклеарни сили не смеат да си дозволат лоши проценки

пред 1 година
Жесток судир на двете нуклеарни сили

Пакистан урна два индиски воени авиона, Индија одговори (ВИДЕО)

пред 1 година
Има ли ескалација на долгогодишниот конфликт?

Индија изврши напад во Кашмир, Пакистан го задржува правото да одговори (ВИДЕО)

пред 1 година
две експлозии го стресоа пакистан најмалку 12 мртви и 50 повредени

Нападнат конзулатот на Кина во Карачи, седуммина загинати

пред 2 години
Терористички напад во Пакистан

Бомбашки напад врз кинескиот Kонзулат

пред 2 години
Најсилната специјална единица на светот

„Црните штркови“ од Пакистан се ноќна мора за терористите (ВИДЕО)

пред 2 години
Со одлука на Пакистан

Kалашите-потомци на Александар се признати како посебна етничка група

пред 2 години