Ознака: пакет мерки
вмро-дпмне обвинува

Пакетот на мерки против кoрона е задоцнет и неефикасен

пред 4 мес.
Економија

СДСМ: Со шестиот пакет мерки обезбедуваме силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор

пред 7 мес.
Економија

Мицкоски: Стопанството на колена, граѓаните беспомошни- ние заслужуваме подобро, а одговорност ќе има

пред 8 мес.
Економија

Мицевски: Граѓаните и стопанството немаат време за чекање, помошта е потребна веднаш без одлагање

пред 8 мес.
Македонија

Милошоски: Кога требаше да се делат пари на „Макпетрол“ и други олигарси блиски на власта тогаш власта беше кохезивна, а сега никаде ги нема

пред 8 мес.
Македонија

Да не се заборави: Заев искористи ретка ситуација кога е присутно мнозинството да бара гласање на доверба наместо на петтиот пакет мерки

пред 8 мес.
Економија

СДСМ: Со петтиот пакет економски мерки, продолжува вистинската грижа за граѓаните

пред 10 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги остави фирмите без реална помош, 5- тиот пакет на мерки нема да ја крене економијата

пред 10 мес.
Економија

Петтиот пакет економски мерки на усвојување во Влада

пред 10 мес.
Економија

ССМ стравува од можни злоупотреби и на петтиот пакет економски мерки

пред 10 мес.
Економија

Бектеши: Поднесени се кривични пријави за сите кои не исплатиле плати од финансиската помош

пред 10 мес.
Регион

Словенија со нов законски пакет за корона-кризата

пред 10 мес.
Економија

Петтиот пакет мерки: Бришење на каматите на долговите, поддршка за угостителите и медиумите…

пред 10 мес.
Економија

Туристичките агенции бараат од Владата да не ги заборави во новиот пакет за помош

пред 10 мес.
Економија

Петиот пакет за помош на домашната економија ќе бидат донесени во февруари

пред 11 мес.