Ознака: остров
откако американскиот претседател се заинтересира да го купи островот

Трамп е заинтересиран, Данска предупредува: Гренланд не е на продажба

пред 5 години
отворен за посетителите од 1 јуни до 30 септември

Остров во Шведска нуди бесплатен престој за креативни луѓе

пред 5 години
Магазин

Овој остров изгледа како рај на земјата, но таму се случувале мрачни работи (ВИДЕО)

пред 5 години
по повод зимската краткоденица

Австралијанци се впуштија во традиционалното „голо капење“ на островот Тасманија

пред 5 години
Џакарта „го отпеа“ своето

Индонезија ќе гради нова престолнина за 32,5 милијарди долари

пред 5 години
поради прекумерниот број посетители

Тајландскиот залив од филмот „Плажа“ ќе биде затворен до 2021

пред 5 години
Грција се закани

Ако Турција влезе на наш остров,ќе го срамниме со земја

пред 6 години
се затегнува антимиграциската политика

Данска ќе ги испраќа мигрантите на пуст остров (ФОТО)

пред 6 години
Магазин

Исчезна остров – Јапонија има проблем, се трага по парчето копно

пред 6 години