Ознака: османи
Македонија

Османи со писма до неговите колеги во ЕУ и до 50 европратеници бара почеток на преговори

пред 3 години
Македонија

Османи се сретна со амбасадорот на Грција, Русос Кундурос

пред 3 години
Македонија

Османи пристигна во седиштето на НАТО

пред 3 години
Македонија

Води ли двоецот Груби – Османи паралелна дипломатија спротивна на официјалната владина позиција, од Владата засега без конкретен одговор!?

пред 3 години
Македонија

Османи денеска во Мадрид на средба со шпанската министерката за надворешни работи, ЕУ и соработка, Аранча Гонзалес Лаја

пред 3 години
Македонија

Османи се сретна со Борисов

пред 3 години
Македонија

Заев и Бесими во посета на Луксембург

пред 3 години
Македонија

Османи: Бугарските здруженија веднаш треба да побараат графа во рамките на пописот

пред 3 години
Македонија

Османи денеска во Софија на разговори со Захариева

пред 3 години
Македонија

Османи денеска на средби со Вучиќ, Брнабиќ, Селаковиќ и Дачиќ

пред 3 години
Македонија

Ќучук: Да се врати довербата меѓу Македонија и Бугарија, историјата да се остави на историчарите

пред 3 години
Македонија

Османи: Брзината за набавка на вакцини не е толку важна колку одржливоста на процесот

пред 3 години
Македонија

Османи на средба со европратеникот Илхан Кјучук, известител во Европскиот парламент за Македонија

пред 3 години
Македонија

Османи: Мнозинството е стабилно, немаме време за политички игри

пред 3 години
Македонија

Потпишана Декларација за соработка меѓу Македонија и Северна Рајна-Вестфалија-интензивирање на економската и научната соработка

пред 3 години
Македонија

Заев најави средба Османи-Захариева за следната недела

пред 3 години
Македонија

Министерот Османи во посета на Луксембург

пред 3 години
Македонија

Османи-Корчок: Словачка недвосмислено, јасно и принципелно ја поддржува Македонија за почеток на преговори

пред 3 години
Македонија

Османи утре на средби со државниот врв на Албанија

пред 3 години
Македонија

Османи: Очекуваме непречено спроведување на мартовската одлука за почеток на преговорите со ЕУ

пред 3 години