Ознака: оштетени штедачи
Економија

Оштетените штедачи бараат оставка од Бесими за вршење притисок врз уставните судии

пред 2 години
Економија

Оштетените штедачи ја поздравуваат одлуката на Уставен суд за поведената постапка за Закон за банки

пред 2 години
Економија

Здружение на оштетени штедачи: ДКСК има надлежност врз извршната а не врз судската власт – ова е невиден апсурд

пред 2 години
Економија

Оштетените штедачи пред Уставниот суд: Еуростандард банка пропадна поради криминални активности на неколку категории луѓе

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи: Неделава уставните судии имаат шанса барем делумно да ја вратат довербата во правната држава

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи: На „ЏМС Транспорт“ дооел, со седиште во Арачиново и е одобрен кредит од „Еуростандард“ од 830 илјади евра без никакво обезбедување

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи: Југотрејдинг од Струмица за кредит од 1,3 милиони евра дал хипотека од 230.000 евра

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи: Уставниот суд има уште една можност да ја исправи неправдата

пред 2 години
Економија

Oштетени штедачи: „Мулти офис“ украде близу три милиони евра од Еуростандард банка

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи од Еуростандард: Како е можно очигледен криминал да помине незабележано со години?

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи: Зошто молчат Зоран Заев и Љупчо Николовски за грабежот во Еуростандард банка?

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи од Еуростандард: Костовски јавно признава криминал и никој не реагира, сите надлежни институции останаа неми

пред 2 години
Економија

Здружение на оштетени штедачи на Еуростандард: До кога во Македонија ќе се толерира организираниот криминал?

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи од Еуростандард: Одговорност мора да има за првотимците Трифун Костовски и за гувернерката Бежоска која го дозволи грабежот

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи од Еуростандард: 60 милиони евра не се крадат преку ноќ, грабежот траел со години. Што правела гувернерката Бежоска!?

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи на Еуростандард апелираат Уставниот суд итно да расправа за спорниот член од Законот за банки

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи од „Еуростандард“: Македонија е единствена земја во Европа каде не се обештетуваат правните лице

пред 2 години
Економија

Штедачи од Еуростандард: Околу 3.000 семејства се ограбени, измамени и изманипулирани сред пандемија

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи од „Еуростандард“: И по 4 месеци никој не знае каде се парите, кој ги украл и кој ќе одговара

пред 2 години
Економија

Оштетени штедачи на Еуростандард Банка: Да беше Народна Банка односно гувернерката Бежоска професионална, немаше да се случи масовниот грабеж

пред 2 години