Ознака: оружје
Свет

Русите го покажаа запленетото оружје во Украина (ФОТО)

пред 2 недели
Хроника

Рачни бомби, рачен ракетен фрлач – зоља, пиштол, муниција: Пронајдено оружје во Скопје, приведени две лица

пред 11 мес.
Регион

За три дена во Србија се предадени шест илјади парчиња оружје

пред 1 година
Македонија

Публикација за продажба на оружје од Балканот на Блискиот Исток во која учествуваа и македонски експерти објавена во „Тајмс“

пред 4 години
Македонија

Приведен скопјанец за нелегално поседување оружје

пред 4 години
тридневна воена вежба

Русија од утре ќе спроведува вежби на своите стратегиски нуклеарни сили

пред 5 години
во знак на протест против офанзивата против курдските сили

ЕУ размислува за продолжување на ембаргото за оружје против Турција

пред 5 години
Регион

Ердоган: Ембаргото на продажба на оружје нема да ја запре турската офанзива

пред 5 години
поради проценката дека безбедносната состојба е под зголемена закана

Австралија стана втор најголем увозник на оружје во светот

пред 5 години
ЗА КОГО БИЛО НАМЕНЕТО?

На Крит запленет голем арсенал оружје шверцувано од Албанија

пред 5 години
Регион

Акција на албанската полиција: Уапсен Косовец со цел арсенал оружје (ВИДЕО)

пред 5 години
ВРЕДНОСТА Е ОСУМ МИЛИЈРДИ ДОЛАРИ

Трамп стави вето на одлуката на Сенатот: САД продолжува со испорака на оружје на Блискиот Исток

пред 5 години
Македонија

Над 400 килограми дрога и 600 парчиња оружје се уништени во печката на Еуроникел Индустри(ВИДЕО)

пред 5 години
Напаѓачот е во бегство 

Пукање во Франција: Две лица тешко ранети пред џамија

пред 5 години
Македонија

Скопјанец дома чувал оружје и кокаин

пред 5 години
вредноста е осум милијрди долари

САД ќе им продаде оружје на Саудиска Арабија, Емиратите и Јордан

пред 5 години
признание на властите во приштина

На Косово има 260.000 нелегални парчиња оружје, шверцот цвета

пред 5 години
УСВОЕН КОНТРОВЕРЗЕН ЗАКОН

Професорите во Флорида на настава ќе можат да одат со пиштоли

пред 5 години
изненадувачка одлука

САД го отфрлаат Договорот за трговија со оружје, Кремљ: Нема да тргнеме по стапките на Трамп

пред 5 години
Македонија

Оружје украдено од Театар Комедија во Скопје

пред 5 години