Ознака: општина аеродром
Економија

Општина Аеродром: Пријавување на данок на имот најдоцна до 31 јануари

пред 1 година
секоја вечер бесплатни претстави

Утре почнува фестивалот на комедијата „Гола Месечина“

пред 1 година
Црвено-жолт отпор

Исфарбани Министерство за култура и општина Аеродром

пред 2 години
Македонија

Општина Аеродром сака со ново тело да спречи случаи како „Мајчин Дом“

пред 2 години
Уставниот суд пресече

Висококатницата кај Мајчин дом ќе се гради

пред 2 години
Нема мораториум во Аеродром - се чека одлуката на Уставниот суд

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ лажат дека нема законски основ за мораториум на градбите во Аеродром

пред 2 години
Се бара локација за преместување на зградата

Општина Аеродром се уште бара решение за зградата кај „Мајчин дом”

пред 2 години
Етеми вели дека ова е преседан

Привремено стопирана градбата на висококатницата кај Мајчин дом, инвеститорот ќе ја обжали одлуката

пред 2 години
Се копа за станбен деловен објект

Од рани зори багерите пристигнаа, аеродромци гневни – попландево ќе протестираат (ФОТО+ВИДЕО)

пред 2 години