Ознака: обсе
Регион

„ОБСЕ на Бујар“: Мисијата во Белград однапред знаела дека српската опозиција нема да ги признае изборите

пред 6 мес.
Македонија

Мицкоски за скандалот со самитот на ОБСЕ: Од оваа власт се може да очекуваме

пред 7 мес.
Регион

Што е ОБСЕ: Нивниот извештај беше повод НАТО да ја бомбардира Србија

пред 7 мес.
Македонија

Проста математика: Најскапото возило за самитот на ОБСЕ чини 300 евра на ден, МНР на рент а кар агенцијата ќе и плати 960.000 евра наместо 215

пред 8 мес.
Македонија

МНР ќе изнајмува возила со 200.000 поминати километри за 900.000 евра за гостите на самитот на ОБСЕ

пред 8 мес.
Свет

Мисијата на ОБСЕ во Русија не може да си плати хотел, ќе спие на улица или ќе добие бесплатно?

пред 2 години
нов скандал во најава

Срцето ќе стане услов: МНР сака да протурка закон со кој нема да може да се врати дипломат по промената на власта

пред 2 години
Македонија

OБСЕ се слушаме: Го видовте ли вчерашниот поткуп?

пред 3 години
Македонија

„Силна“ мисија: OБСЕ со осум експерти ќе ги проценува изборите на 15 јули

пред 4 години
Македонија

ОБСЕ чека датум за избори пред да каже дали и со колкав капацитет ќе ги набљудува

пред 4 години
Македонија

ОБСЕ внимателно го следи случајот со новинарот Митовски

пред 5 години
Регион

Мета испрати официјално барање ОБСЕ да посредува за надминување на кризата во Албанија

пред 5 години
ШЛАКАНИЦА ЗА АЛБАНИЈА

ОБСЕ/ОДИХР:Албанците не гласаа слободно

пред 5 години
ОЦЕНКА НА ЗАКЛУЧОКОТ НА ЕУ-МИНИСТРИТЕ

Димитров: Наша цел е преговори со ЕУ да почнеме во декември

пред 5 години
генерално биле добро организирани

Меѓународните набљудувачи задоволни од изборите

пред 5 години
МЕЃУНАРОДНИТЕ ПОСМАТРАЧИ ГИ ОЦЕНИЈА ИЗБОРИТЕ

Кога има политичка волја има и демократски избори

пред 5 години
Македонија

Прва оценка на ОБСЕ: За нас не се важни резултатите, туку изборните процедури

пред 5 години
Македонија

ОБСЕ: Изборниот процес досега се одвива без проблеми

пред 5 години
Македонија

ОБСЕ со 50 набљудувачи за изборите

пред 5 години
Средба на Зоран Заев со шефот на мисијата на ОБСЕ/ОДИХР

Сите со одговорност за киристално чисти избори

пред 5 години