Ознака: обложувалница
седница на антикорупциска комисија

Внимавајте: Се злоупотебуваат податоци кога ви исплаќаат добитно ливче во обложувалница

пред 2 недели
Спорт

Нема веќе киснење по кладилници: Oд задутре уплата само на шалтер

пред 3 недели
Спорт

Нема обложувaње после 23 часот

пред 6 мес.
Македонија

Од утре можеме да одиме во молови и обложувалници

пред 12 мес.
Магазин

Добивката од обложувалница на детето таткото ја уплатил во хуманитарна организација

пред 1 година
Македонија

Разбојништво: Скопјанец испразнил обложувалница и слот апарати

пред 2 години
Спорт

Со коефициенти од 1.20 и уплата од 20 денари кичевец освои 72.000 евра во обложувалница (ФОТО)

пред 2 години
разбојништво во кичево

Влегол во обложувалница со маска и нож и одзел 9.000 денари

пред 2 години
статуа во обложувалница во Лисабон

Помоли се на Богородица и уплати ливче (ФОТО)

пред 2 години
Од вторник државата ќе зема повеќе пари за секое фатено ливче во обложувалница

За фатено ливче од 500 денари, државата ќе зема 75

пред 2 години
Од први јануари повисоки даноци за игри на среќа

За добитно ливче од 500 денари државата ќе ви земе 75

пред 2 години
Полициска акција

Запленети телевизори, компјутери и покер-апарати од нелегална обложувалница

пред 2 години