Денеска (01.07.2024) во 03:25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба од страна на две лица бил предизвикан пожар на надворешниот дел од спортска обложувалница.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Полициски службеници од СВР Скопје излегле на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.