Ознака: нова влада
Македонија

Новата влада се изгласа едвај, со 62 пратеници

пред 8 мес.
Македонија

Почнува изборот на нова влада

пред 8 мес.
Македонија

Спасовски, Маричиќ и Николовски главни во новата „Заев 2“ влада

пред 9 мес.
Македонија

Уставот е јасен: Пендаровски мора да го додели мандатот на партијата која има мнозинство во Собранието

пред 9 мес.
Македонија

Кај Ахмети е клучот и во Владата и во СДСМ

пред 11 мес.
Македонија

Прв ден на новата влада

пред 2 години
Македонија

„Нова“влада во која седат „свежи“ кадри како Заев, Шекеринска, Османи, Димитров, Спасовски, Груби

пред 2 години
ќе се стави ли крај на политичката криза?

Поранешните „лути противници“ на чекор поблиску до нова влада во Италија

пред 3 години
по десетчасовна расправа разрешени досегашните

Собранието денеска ќе ги бира новите министри

пред 3 години
до петок треба да биде познат новиот кабинет?

Кои ќе бидат новите министри во Владата?

пред 3 години
КОИ СЕ ОПЦИИТЕ

Ако нема датум, на избори ама кога?

пред 3 години
Претседателот на Израел одлучува кој ќе го добие мандатот

Нетанјаху ја обезбеди поддршката за формирање нова влада

пред 3 години