Ознака: Нина Ангеловска
наместо конкретни одговори

Ангелковска и Бектеши со напад кон новинарите- биле нетрпеливи и притискале со прашањата

пред 1 нед.
Економија

Нина Ангеловска не знае што е јавна администрација, а што јавен сектор, велат од УПОЗ

пред 2 недели
жестока реакција на синдикатите

Срамно е Влада која се нарекува социјалдемократска да најавува вакви мерки

пред 4 недели
Нови услови за мерката 14.500 денари субвенции за плати

Фирмите кои ќе користат државна помош ќе можат да отпуштаат вработени

пред 4 недели
Економија

Ангеловска не знае колку луѓе останале без работа, но очекува затворање на работни места

пред 1 месец
втор пакет преку развојната банка

Компаниите со пад на приходите од 30%, можат да аплицираат за бескаматни кредити

пред 1 месец
Економија

Нина сака да ги затвори обложувалниците, предлага да се игра само онлајн

пред 1 месец
Економија

Ангеловска: Мерката 14.500 денари по вработен може да ја корисат и занаетчии, фризери, козметичари…

пред 1 месец
Економија

Нина со весела математика: Ако акцизата се зголеми за три денари, нафтата пак ќе биде поевтина за 17

пред 2 мес.
Економија

Ангеловска најави намалување на платите на администрацијата

пред 2 мес.
Македонија

Каматите нигде не се простуваат, порача Ангеловска

пред 2 мес.
Економија

Буџетот бил во добра кондиција само првите два месеци

пред 2 мес.
Владата со прв сет економски мерки за ублажување на последиците од коронавирусот

Се воведуваат бескаматни кредити, субвенции за придонеси, работа во 4 смени

пред 2 мес.
над 15 милиони сметки скенирани во јануари

Ангеловска: МојаНаграда дава одлични резултати

пред 4 мес.
Економија

Ангеловска: Со акциски план и конкретни мерки до подобри резултати за сузбивање сива економија

пред 4 мес.
Економија

Возилата што ќе загадуваат ќе плаќаат поголем данок

пред 6 мес.
министерката не ја гледа сиромаштијата

Ангеловска: Бројките и резултатите покажуваат дека годината е економска

пред 6 мес.
Економија

Владата ги продолжува проектите на ВМРО ДПМНЕ: „Купи куќа, купи стан“ и во 2020-та

пред 6 мес.
Економија

Кузмановска: Владата ќе ја задолжи државата за нови 9,2 милиони евра

пред 6 мес.
Економија

Ангеловска: Следниот месец започнува МојДДВ#МојаНаграда, половина милион евра награден фонд

пред 6 мес.