Ознака: непотизам
Извештајот на Групата држави за борба против корупцијата

ГРЕКО: Во Македонија непотизмот и судирот на интереси не се соодветно третирани

пред 5 години
Македонија

Непотизмот не смее да заврши само со минорни прекршочни мерки, потребни се оставки, велат од ВМРО-ДПМНЕ

пред 5 години
прес-конференција на потпретседателот на вмро-дпмне

Николоски:Не се добиваат преговори кога цвета непотизмот и кога има галопирачка корупција

пред 5 години
КАНДИДАТКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ порача од ЃОРЧЕ ПЕТРОВ - ДОСТА Е ГЛУМЕЊЕ ДЕМОКРАТИЈА

Сиљановска:За жал Македонија е се подалеку од почеток на преговори со ЕУ

пред 5 години
ГИ ИСПЛАШИ ЛИ МЕТЛАТА НА ЗАЕВ?

Кирацовски објави – сестрата и баба му сами се повлекуваат од работните места

пред 5 години
Македонија

Заев: Барам професионална и политичка одговорност, до 5-ти мај има забрана за разрешување и именување

пред 5 години
По последната седница на антикорупционерите

Кирацовски бега од одговорност, ги пушта низ вода директорите!?

пред 5 години
ОПОЗИЦИЈАТА АЛАРМИРА ЗА СЛУЧАИ НА НЕПОТИЗАМ

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК мора да се ослободи од притисокот на Зоран Заев и власта

пред 5 години
за непотизмот во државната администрација и државните институции

ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциска да ги санкционира функционерите на СДСМ

пред 5 години
СДСМ СО НОВИ СЛУЧАИ НА „ВМРОВСКИ НЕПОТИЗАМ“

Мајката и ќерката Илиески вработени под патронство на претседателоит Иванов

пред 5 години
ВМРО-ДПМНЕ ОБЈАВИ НОВА „ЕПИЗОДА ОД СЕРИЈАЛОТ НЕПОТИЗАМ“

Нови „Дизел-вработувања“ кај СДСМ – овој пат прозвани Шахпаска и Чичаковски

пред 5 години
Македонија

Арсовски: Дали пратеничката Тања Ковачев ги вработила сопругот, сестрата, зетот и золвата?

пред 5 години
Владејачката партија обвинува

СДСМ: Фамилијата на Антонијо Милошоски е пример за непотизам

пред 5 години
Обвинување од Вмро-ДПМНЕ

Арсовски: Нови случаи на партиски вработувања во СДСМ

пред 5 години
сдсм го ставила непотизмот на колена

Мицкоски да ги повика своите роднини да се повлечат од работните места

пред 5 години
Епидемијата на непотизам од страна на СДСМ не стивнува, обвинија од опозицијата

Арсовски: Уште две пратенички на СДСМ вработиле блиски луѓе

пред 5 години
Македонија

Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место

пред 5 години
ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ ЗА СЛУЧАИТЕ СО НЕПОТИЗАМ

Ќе се повлечат луѓето, првите резултати ќе ги видите денеска

пред 5 години
Македонија

Арсовски: Два нови случаеви заразени со епидемија на непотизам во Неготино

пред 5 години
Реакција од Брисел

Коцијанчиќ за Пресинг ТВ: Вработувањата мора да бидат транспарентни и секој да има еднаква шанса

пред 5 години