Ознака: миладиновци штип
Хроника

Голема трагедија: Три лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот Штип-Миладиновци, меѓу нив и 15-годишно девојче

пред 11 мес.
Економија

Власта си постави патарина на автопат што друг го изгради

пред 2 години
Економија

Сугарески: Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен неделава (ВИДЕО)

пред 5 години
се вршат последните безбедносни проверки

По автопатот Миладиновци – Штип ќе се вози по изборите

пред 5 години
додека не завршеле неопходните проверки

Сугарески бара да не се вози по новиот автопат

пред 5 години
Економија

Неделава ќе биде пуштен автопатот Миладиновци-Штип

пред 5 години
Се подготвува техничката документација за техничкиот прием

Автопатот Миладиновци-Штип треба да биде пуштен до крајот на месецов

пред 5 години
Миладиновци-Штип

Со камионот се забил во надвозникот на недоизградениот автопат

пред 5 години
Економија

Фото: Во финална фаза изградбата на автопатот Штип-Миладиновци

пред 6 години