Ознака: михаел рот
Македонија

Рот: Никој во Брисел, Софија, Берлин, Париз нема право да одлучува за вашиот идентитет, култура и традиција

пред 3 недели
Свет

Михаел Рот кој нѐ убедува колку е добро да ги ставиме Бугарите во Устав е во среќен брак со партнерот

пред 3 недели
Македонија

Еве кој ни е на гости: Михаел Рот смета дека е ок да се биде геј

пред 1 година
Регион

Ковачев обвинува: Пречка за Патоказот не беше Германија, туку Михаел Рот

пред 2 години
Македонија

Рот побара ЕУ да почне преговори со Македонија и Албанија, Захариева кочи-Не може, во Македонија не се почитуваат човековите права

пред 2 години
Регион

Германците „потресени“ од бугарското вето: Ќе го ставале проширувањето на маса во ЕУ

пред 3 години
Македонија

Рот: Проширувањето на ЕУ не смее да биде заложник на билатерални барања

пред 3 години
Македонија

Рот: Maкедонија направи напредок, ние треба да си стоиме на зборот и треба да ги исполниме нашите ветувања

пред 4 години
Македонија

Рот: Договорот уникатна шанса за отворање на вратите на ЕУ и НАТО

пред 5 години
Македонија

Германскиот министер за европски прашања Рот утре во Македонија

пред 5 години