Ознака: метју палмер
СПЕЦИЈАЛНИОТ ЗА БАЛКАНОТ СО ПОРАКА до албанската опозиција

Палмер бара дијалог, Баша ладен

пред 5 часа
Регион

Вучиќ и Палмер се слушнаа, а деновиве и ќе се видат

пред 2 дена
Македонија

Палмер: Уверен сум дека Северна Македонија наскоро ќе стане членка на НАТО

пред 1 нед.
ништо помалку

Пацоли со Палмер: Единствено решение за спорот со Србија е меѓусебното признавање

пред 2 недели
шефот на дипломатијата рече дека нема да го менува форматот на дијалогот

Дачиќ: Именувањето на Палмер е желба на САД побргу да го решат косовското прашање

пред 3 недели
откако беше поставен за специјален претставник за Западен Балкан

Алијанса за Албанците го поздрави назначувањето на Палмер

пред 3 недели
заменик-помошникот државен секретар на САД

Метју Палмер именуван за специјален претставник на САД за Западен Балкан

пред 3 недели
ИВОН вЕЛИЧКОВСКИ ЗА ОБРАЌАЊЕТО НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

Тестот допрва почнува

пред 1 месец
Македонија

Палмер за СЈО и Јанева: Поддржуваме целосна, детална и транспарентна истрага

пред 2 мес.
Македонија

Палмер: Договорот од Преспа беше постигнат благодарение на „далекувидните“ лидери Ципрас и Заев

пред 3 мес.
Македонија

Палмер: Северна Македонија е добар пример за Белград и Приштина

пред 4 мес.
Македонија

Средба Заев-Палмер: Успешно спроведените претседателски избори ја носат државата во вистинскиот правец

пред 4 мес.
си заминал разочаран

Палмер не ги смири власта и опозицијата во Албанија

пред 5 мес.
гласање сепак ќе има

Палмер во Албанија: Би било несреќа доколку опозицијата не учествува на изборите

пред 5 мес.
Регион

Mетју Палмер во Тирана, Ердоган во  Русија

пред 5 мес.
Македонија

Палмер: Русија упорно се обидува да го наруши договорот меѓу Грција и Северна Македонија

пред 6 мес.
метју палмер откри

Планот на САД: Косово и Србија меѓусебно да се признаат, можна е и промена на границите

пред 7 мес.
дипломатот јасен

Палмер: Целта на преговорите меѓу Белград и Приштина е признавање на независноста на Косово

пред 7 мес.