Ознака: меси
Спорт

Меси спие во пижами од 2.100 евра (ФОТО)

пред 1 година
Спорт

Аргентинците се како семејство: Наместо во скап хотел во Катар беа во интернат за да можат да прават скара

пред 1 година
Спорт

Меси доби казна- три месеци му е збрнето учество на меѓународни дуели во дресот на „гаучосите“

пред 5 години
мајсторија во афричката савана

Антилопа стана хит на интернет: Изведе дриблинг подобар од Меси, Роналдо…

пред 5 години
Спорт

Јужноамериканската федерација до Меси: Oбвинувањата се неосновани

пред 5 години
тим за десетка, нула од игра

Колумбија славеше против „Гаучосите“, очаен старт за Меси

пред 5 години
аргентинецот признава

Ди Марија: Ако одам во Барселона, тоа ќе биде поради Меси

пред 5 години
Спорт

Шефот на Лион брутално искрен: Се надевам дека Меси ќе настине пред натпреварот

пред 5 години
Спорт

Меси побогат од Роналдо, Португалецот со повеќе спонзорски договори – Заедно заработиле околу 200 милиони евра

пред 5 години
Спорт

Ракитиќ: Никој не е подобар од Меси

пред 6 години