Ознака: мексико
Свет

Ево Моралес го прифати азилот и замина во Мексико

пред 9 мес.
Војници на картелот успеале да го ослободат

Улична војна во Мексико по апсењето на синот на Ел Чапо (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Мексико го затвора озлогласениот затвор каде 49 загинаа во немири во 2016 година

Мeксиканскиот „Алкатраз“ ќе биде државен архив

пред 11 месец
трамп во обиколка на ѕидот со мексико

Трамп: Ѕидот со Мексико ќе биде толку жежок што ќе може јајца да се пржат на него

пред 11 месец
втора по големина гробница пронајдена годинава

Во Мексико беснее војна меѓу нарко-картелите: Во бунар пронајдени 44 тела

пред 11 месец
Голема акција на ФБИ

Србин со цела група криеле три тони дрога за мексиканските картели (ФОТО)

пред 11 месец
во нив има остатоци од 5000 исчезнати

Мексико откри 3000 тајни гробови кои ги кријат телата на жртвите од војната против дрогата

пред 12 мес.
ЗЛОСТОРСТВО ВО МЕКСИКО

Нападнале со автомати ноќен клуб, па го запалиле убивајќи 23 лица

пред 12 мес.
Свет

Во Мексико за една недела убиени тројца новинари

пред 1 година
Свет

Врховниот суд попушти: Ќе му даде на Трамп 2,5 милијарди долари да прави ѕид кон Мексико

пред 1 година
со по 100 насилни смртни случаи дневно

Мексико постави нов рекорд за најмногу убиства, во првата половина од годината

пред 1 година
Пораст на насилството во Мексико

Четворица убиени во напад во туристичкиот центар Акапулко (ФОТО)

пред 1 година
Свет

Градоначалник од Мексико се маскирал во бездомник за да ги тестира социјалните служби

пред 1 година
Одлука на американскиот Конгрес

Помош од 4,5 милијарди долари за мигрантите на границата со Мексико

пред 1 година
Магазин

Вака звучи Фрида Кало: Пронајдена единствена снимка од нејзиниот глас (АУДИО)

пред 1 година
Свет

Трамп: Ако нема договор со Мексико, од понеделник воведуваме царини од пет отсто

пред 1 година
Спорт

Смрт во рингот: Meксиканскиот кечер со маска почина среде борба (ВИДЕО)

пред 1 година
по авионската несреќа во мексико

Пилотот кој загина бил поврзан со Ел Чапо, а еднаш одбил да го префрли синот на Гадафи

пред 1 година
Свет

При пад на авион во Мексико 13 загинати

пред 1 година
се поголема поддршка на војската на имиграционата политика на Трамп

Вашингтон испраќа дополнително војска на границата со Мексико

пред 1 година