Ознака: македонско малцинство
Регион

Македонците во Бугарија со порака до Јотова: Tребаше денеска да дојде на гробот на Сандански за да не видиш

пред 3 мес.
Регион

ЕУ вредности: Непризнатото турско малцинство во Бугарија се сретна со непризнатото македонско малцинство во Грција

пред 5 мес.
Македонија

На првиот ден како премиер Ковачевски се откажа од македонското малцинство во Бугарија

пред 6 мес.
Македонија

Маричиќ со ист став како Петков: Не е наше да кажуваме дали има македонско малцинство во Бугарија

пред 6 мес.
Регион

Mакедонците од Бугарија со порака до Петков дека постојат: Му посакуваме брзо закрепнување од овој срам и од оваа болест

пред 6 мес.
Македонија

Средбата е одложена: Дали Пендаровски се исплаши од Македонците од Бугарија?

пред 6 мес.
Регион

По Македонците во Бугарија, обид за асимилација и на нашинците во Албанија

пред 7 мес.
Регион

Поддршка од САД Бугарија да го призне македонското малцинство

пред 8 мес.
Регион

Maкедонците во Бугарија: Нашето негирање е последниот остаток од тоталитарните политики во ЕУ

пред 1 година
Регион

Европскиот парламент со поддршка на македонското малцинство во Бугарија

пред 1 година
интервју со поранешната потпретседателка на сдсм и на собранието

Ременски: Докторатот не му го препорачувам само на Бучковски, туку на сите вклучени во спорот со Бугарија

пред 2 години
Македонија

Села: Бугарија треба да го признае македонското малцинство

пред 2 години
Регион

ЕП бара Македонците во Бугарија да регистрираат партија и здружение

пред 2 години
Регион

Браво за адвокатот Менкиновски: Maкедонците од Бугарија добија тужба во Стразбур

пред 2 години
поради доцнење на законот за малцинства

Македонски и грчки пратеници во Албанија сложни бараат оставка на Рама

пред 2 години
Регион

Македонците во Албанија бараат 7 јануари да биде државен празник, Србите да учат на мајчин јазик

пред 2 години
Регион

Македонците во Грција потврдуваат: Грчките митрополити не дозволуваат литургии на македонски јазик

пред 3 години
Македонија

Димитров: Чувствувам тенденција Преспанскиот договор да се внесе во води во кои не навлегува

пред 3 години
Владиниот портпарол Миле Бошњаковски ги вознемири Грците

Кој е тој „друг јазик“ во Грција!?

пред 3 години
Македонија

Владата го објаснува Димитров: Во Северна Грција има луѓе што се декларираат како Македонци и зборуваат на грчки јазик

пред 3 години