Ознака: македонија
Македонија

МКД: МНР ја поздрави Резолуцијата на ЕП со амандманите за кои експертите велат дека се идентитетски и историски ревизии!

пред 4 мес.
Македонија

Ковачевски: Нашата евроинтеграција е заложник на Бугарија и е сведена на зборувањето за историја, што гледам дека практично сите земји на ЕУ го оправдуваат

пред 4 мес.
Македонија

Европарламентот денеска ќе расправа за извештајот за Македонија: Што поскоро прифатливи и трајни решенија со Бугарија

пред 4 мес.
Македонија

Академик Коцарев: Многу сили во Македонија направија сојуз за света војна против македонизмот

пред 5 мес.
Македонија

На првиот човек на бугарската фондација „Македонија“, Виктор Стојанов, му забраниле влез во Македонија, бил „опасност за националната безбедност“

пред 5 мес.
Македонија

Радев: Десетици илјади Бугари се убиени во концентрационите логори при воспоставувањето на диктатурата во Македонија

пред 5 мес.
Македонија

Каракачанов забега, почна и со клетви: „Македонија без Бугари-огнот да ја гори“!

пред 5 мес.
Свет

Дали и Молдавија и Грузија ќе добијат датум за преговори пред Македонија?

пред 6 мес.
Македонија

Амбасадорката Брнз: Македонија напредна во борбата против корупцијата, но се уште има многу работа

пред 6 мес.
Македонија

Македонија протера пет руски дипломати, се однесувале спротивно на Виенската конвенција

пред 6 мес.
Македонија

Зошто Бугарите смеат да прават споредба меѓу Украина и Македонија, а Македонците не?

пред 6 мес.
Македонија

Полицијата со двојни аршини: За одбрана на ликот и делото на Заев на суд, а „слепа“ пред „наследството“ на брат Љубе и споменикот на Тома Давидов!

пред 7 мес.
Македонија

Русија ја прогласи Македонија за непријателска земја

пред 7 мес.
Македонија

Џабе промена на име и идентитет: За ЕУ, Србија а не Македонија е приоритет за членство

пред 7 мес.
двојните стандарди на Брисел

Бугарија поддржува брзо членство на Украина во ЕУ, за Македонија бара да прифатиме дека сме Бугари

пред 7 мес.
Македонија

Сега и Украина е кандидат за членство во ЕУ исто како и Македонија

пред 7 мес.
Македонија

Владините работни групи на Бугарија и Македонија ги утврдија роковите за исполнување на приоритетите

пред 8 мес.
Македонија

Транспаренси интернешнл: Во перцепцијата за корупција Македонија во друштво на Косово, Колумбија, Етиопија…

пред 8 мес.
Македонија

Најнова анкета во Бугарија: За мнозинството Бугари е поважно средувањето на односите со Македонија, отколку нејзиниот пат кон ЕУ

пред 10 мес.
Македонија

Бугарската влада и официјално се изјасни: Ветото за Македонија останува, виза само за Албанија

пред 10 мес.