Ознака: левица
Македонија

Не се откажуваат: Левица поднесе корегирано предлог референдумско прашање до спикерот Џафери

пред 7 мес.
Македонија

Левица ја поднесе до ДИК иницијативата за референдум

пред 8 мес.
Македонија

Левица: Османи го крие Протоколот затоа што предвидува учебниците да се пишуваат во Бугарија

пред 11 мес.
Македонија

Уставниот суд ја отфрли иницијативата на Левица за разрешувањето на пратеникот Фадил Зендели

пред 1 година
Македонија

Левица поднесе кривична пријава за првиот човек на КЦ „Иван Михајлов“, Љупчо Ѓорѓиевски

пред 1 година
Македонија

Левица повика да се гласа против СДСМ и ДУИ: Заевизмот мора да падне

пред 2 години
Македонија

Заев: Левица по инцидентот сега има два посто поддршка

пред 2 години
Македонија

Заев на граѓанин кој не се сложува со неговата политика му вика да посети психијатар

пред 2 години
Македонија

Заев: Левица работи против интересите на граѓаните, на изборите ќе може да се гласа со истечени лични карти

пред 2 години
Македонија

Mицкоски ја повика Левица заедно да го поразат СДСМ

пред 2 години
Македонија

Кривични пријави за скафандер-пратениците и Талат Џафери

пред 2 години
Македонија

Спасов потврди дека СДСМ и Левица се во коалиција

пред 2 години
Економија

„Левица“: Главен виновник за поскапувањето на струјата е Кочо Анѓушев

пред 3 години
Економија

Левица: Поднесени четири пријави против сопственици на фирми

пред 3 години
Економија

Левица: Ребалансот на буџетот уште една алатка во трансакциите помеѓу капиталот и Власта!

пред 4 години
Економија

Левица: Владата по обичај земјоделците ги препушта на милост и немилост

пред 4 години
Македонија

Левица: Крајно време е Рашковски да го прочита Законот за Влада и да си поднесе оставка

пред 4 години
Македонија

Левица до Рашковски: Тужи нѐ слободно, веројатно побрзо ќе напишеш тужба од твојот втор докторат

пред 4 години
Економија

„Левица“ за повратот на ДДВ: Максималниот повраток што може да го добие еден работник кој прима минимална плата изнесува околу 274 денари

пред 4 години
БАРА ЗАКОНИТЕ ДА ВАЖАТ ЗА СИТЕ

Левица со прашање – дали Јавното обвинителство ќе го преспие случајот со Рашковски?

пред 4 години