Ознака: лесковац
Спорт

Химната на Бугарија исвиркана и во Лесковац (ФОТО)

пред 3 недели
Спорт

Погледнете го новиот стадион во Лесковац (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Спорт

Ќе влезам уште едаш да се искапам: Ова биле последните зборови на српскиот фудбер кој настрада во Охридското езеро

пред 2 години
Спорт

Брате мој, душо мила, сега си ангел: Сестрата на српскиот фудбалер кој почина во Скопје се простува од братот

пред 2 години
Спорт

Удри во камен во Охридскот езеро: Српски фудалер почина во болница во Скопје

пред 2 години
Македонија

Почина уште една жена од македонскиот автобус кај Лесковац

пред 5 години
ДВА ДЕНА ПО СТРАВОТНАТА СООБРАЌАЈКА НА „ЕУРО БУС“ КАЈ ЛЕСКОВАЦ

Телата на тројцата починати денес ќе бидат пренесени во Македонија

пред 5 години
Патниците главно биле печалбари

Жртвите во автобусот се од Кочани, Кавадарци и од крушевско село Бучин

пред 5 години
ВЛАДИНИ ПРЕТСТАВНИЦИ ВО СРБИЈА КАЈ ПОВРЕДЕНИТЕ

Рашковски: Повредените се сместени во добри услови и им се дава соодветна помош

пред 5 години
ВОЗАЧОТ НА „ЕУРОБУС“ КАЖАЛ КАКО ДОШЛО ДО НЕСРЕЌАТА КАЈ ЛЕСКОВАЦ

Пред автобусот одненадеж излетал авотомобил, потоа автобусот изгубил контрола

пред 5 години
Еден од повредените раскажа што се случило

Кога се разбудив слушнав врескање и видов крвави глави (ФОТО)

пред 5 години
ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СРБИЈА

Македонски автобус се преврте кај Лесковац, најмалку три лица загинале

пред 5 години
Магазин

Лесковац ја заштити лесковачката скара како српски бренд

пред 5 години