Ознака: кокаин
Регион

Специјални нуркачи откриле над 46 килограми кокаин во брод што од Бразил стигнал во Грција

пред 5 мес.
Регион

Кокаинот почнал да „плива“ по Дунав: Неуспешен шверц за „Шкаљарците (ФОТО)

пред 6 мес.
Регион

Запленети 230 килограми кокаин во Грција

пред 10 мес.
Свет

Колумбиските поморски сили фатија мини-подморница со два тона кокаин

пред 11 мес.
За шверцот на кокаин од Колумбија преку Мадрид досега уапсени пет лица

Актерката Силвија Стојановска му помагала на сопругот за шверцот со кокаин

пред 2 години
ВО КАНЏИТЕ НА БЕЛИОТ ПРАШОК

Mузичари, актери, политичари – кои славни „паѓале“ заради дрога?

пред 2 години
биле во вода најмалку три часа

Давеници со 1,2 тони кокаин спасени покрај брегот на Колумбија (ВИДЕО)

пред 2 години
Андре де Оливиера Маседо престојувал во луксузна вила во Рио

Уапсен најмоќниот наркобос во Бразил (ВИДЕО)

пред 2 години
Тројца Срби, Русин и Мексиканец фатени со 800 килограми кокаин

Гаврило Принцип на пакети кокаин кои спрска мафија сакала да ги „шверца“ во Европа

пред 2 години
Кривична пријава

Двајца скопјани кај Лагадин фатени со три килограми марихуана и кокаин

пред 2 години
Македонија

Поради поседување кокаин приведени четири лица, сите до 30 години

пред 2 години
Бил пронајден кокаин и марихуана

Осуммина приведени за дрога на патарина на патот Тетово-Гостивар, еден од нив полицаец

пред 2 години
Свет

Во Германија запленети 4 тони кокаин, во вредност од милијарда евра

пред 2 години
Регион

Албанец „турист“ од Германија фатен во Италија со кокаин вреден милион евра

пред 2 години
Регион

Разбиена албанска група што шверцувала кокаин од Холандија во Италија

пред 2 години
И тоа се случува

Супермаркет во Бразил продавал кокаин по грешка!

пред 2 години
Македонија

Во Гостивар притворени пет лица кај кои се најдени марихуана и кокаин

пред 2 години
Регион

Запленети 16 тони кокаин: ФБИ држи под контрола 16 членови на црногорската мафија

пред 2 години
Македонија

Скопјанец дома чувал оружје и кокаин

пред 2 години
Свет

Шпанската полиција заплени пет тони кокаин

пред 2 години