Ознака: Кејт Брнс
Амбасадата на САД во Скопје донираше техничка опрема за аудиоснимање на судските рочишта

Брнс: Опремата ја зголемува транспарентноста и ефикасноста на рочиштата

пред 4 мес.
американската амбасадорка со пофалби

Брнс: Северна Македонија е пример за тоа како треба да функционираат државите на Балканот

пред 4 мес.
реакција на американската амбасадорка

Брнс за случајот „Рекет“: Ова се сериозни обвинувања кои бараат сериозен, темелен, транспарентен и навремен одговор

пред 5 мес.
на средба со спикерот Џафери

Американската амбасадорка се интересирала дали Законот за јавно обвинителство да се донесе до 15 септември (ВИДЕО)

пред 6 мес.
случај „рекет“

Новата американска амбасадорка бара од Заев да побара одговорност од сите владини претставници

пред 6 мес.
Македонија

Американската амбасадорка Брнс го прошета Охрид, но ја проба и гостиварската баклава

пред 6 мес.
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПРИМИ АКРЕДИТИВИТЕ НА АМБАСАДОРКАТА НА САД

Брнс ќе промовира стабилност преку силни институции и борба со корупцијата

пред 7 мес.
Македонија

Американската амбасадорска Брнс ќе му ги предаде акредитивните писма на Пендаровски

пред 7 мес.
преку видео обраќање

Новата американска амбасадорка вети дека ќе работи на зацврстување на врските меѓу САД и Северна Македонија

пред 7 мес.