Ознака: кафулиња
Економија

Дојде живот-се отворија кафулињата и рестораните

пред 2 недели
Економија

Угостителските објекти се затвораат од утре: Без основни приходи ќе останат околу 30.000 граѓани, бараат итна финансиска помош

пред 1 месец
Македонија

Заменик министерот за здравство Хасани предупредува: Болниците и кафулињата преполни, ова може скапо да не чини

пред 2 мес.
Свет

Каталонија ги отвора кафулињата, рестораните и спортските сали

пред 3 мес.
Економија

Од денеска кафулињата и рестораните ќе работат до 21 часот

пред 6 мес.
Економија

Кафулињата, кафеаните, рестораните и сите други угостителски објекти ќе работат до 21 часот наместо до 23 часот

пред 6 мес.
Свет

Од сабота згаснува ноќниот живот во Берлин поради короната

пред 7 мес.
Регион

Во Србија кафулињата и рестораните ќе работат до 23 часот

пред 7 мес.
Економија

Инспекторите добија поголеми овластувања, ќе се затвораат преполни кафулиња веднаш

пред 7 мес.
Регион

Во кафулињата во Србија ќе биде забрането гушкање и бакнување

пред 1 година
УТВРДЕНИ НЕПРАВИЛНОСТИ

Десетина кафулиња во Дебар Маало ќе останат без летни тераси

пред 2 години