Ознака: Јенс Столтенберг
Македонија

Столтенберг не ја коментира блокадата на Македонија во ЕУ

пред 9 мес.
ПРЕСИНГ ТВ СО ПРАШАЊА ДО НАТО ВО БРИСЕЛ

Колку пати си рекле „ало“ за една година Столтенберг и Заев?

пред 12 мес.
Македонија

Покрај со Порошенко, Заев мислел дека на телефон разговара и со Столтенберг (ВИДЕО)

пред 1 година
Првиот човек на НАТО со пофалби за договорот со Грција

Столтенберг: Oна што Заев го направи со спорот за името е модел и за Косово (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

ВО ЖИВО: Заедничка прес-конференција на Јенс Столтенберг и Зоран Заев

пред 1 година
Македонија

Столтенберг: Членството е важно за Северна Македонија, но и за НАТО

пред 1 година
Генералниот секретар на НАТО во посета на Македонија

ВО ЖИВО: Воведни обраќања на Јенс Столтенберг и Зоран Заев

пред 1 година
Свечен прием во собранието

Талат Џафери им посака добредојде на Генсекот на НАТО и на Северноатлантскиот совет (ФОТО)

пред 1 година
На аеродромот беа пречекани од висока владина делегација

Авионот на Столтенберг задоцни во Скопје (ВИДЕО)

пред 1 година
Генсекот на НАТО доаѓа во дводневна посета

Столтенберг денеска во Тирана па во Скопје

пред 1 година
Македонија

На 2 јуни: Столтенберг пак во Скопје

пред 1 година
Регион

Харадинај до Столтенберг: Пред 20 години НАТО ги одбрани правата на народот на Косово

пред 1 година
прво обраќање до конгресот на САД на шеф на НАТО

Столтенберг: Русија мобилизира војска треба да ги зголемиме воените буџети

пред 1 година
генералниот секретар пред конгресмените

Столтенберг: Северна Македонија наскоро ќе биде 30 членка на НАТО

пред 1 година
земјите членки одучија

Столтенберг останува на чело на НАТО до 2022 година

пред 1 година
и покрај противењето на Русија

Столтенберг: Грузија сигурно ќе влезе во НАТО

пред 1 година
столтенберг го објави годишниот извештај за работата на алијансата

Членките на НАТО ги зголемуваат трошоците за одбрана, кој колку потрошил?

пред 1 година
Македонија

Столтенберг: Приемот на Северна Македонија е доказ дека вратата на НАТО е отворена

пред 1 година
СТОЛТЕНБЕРГ И СТИСНА РАКА НА ШЕКЕРИНСКА

На НАТО му олесна – добредојде за „Норт Македонија“

пред 1 година
Министерски состанок на Алијансата

НАТО ќе го преиспитува нивото на ангажман во Косово

пред 1 година