Ознака: јавно
Македонија

Јавно обраќање на „Македонски манифест“ пред неделниот протест-Стоп за теророт, ослободување на македонските родољуби

пред 2 дена
По поднесениот обвинителен акт

МАН: Обвинителството да ја запре постапката-најбрутален притисок врз новинарството

пред 2 години
Одлука на Собранието

Утврдена потребата за донесување на Законот за јавно обвинителство

пред 2 години
Кој во клин, кој во плоча

Има ли крај на „отровните стрели“ меѓу Обвинителството и Судот!

пред 2 години
Прес во Јавното обвинителство

Катица „се продала“ за помалку од нејзината плата, а парите биле за Боки и Зоки

пред 2 години
По вчерашното коментирање на судска одлука во Јавното обвинителство

Кривичен суд-Скопје: Јовевски да си погледне во сопствениот „двор“

пред 2 години
„Илија громовник“ грми

МВР отвара истрага за новите „бомби“

пред 2 години
концепт за регионализација преку јавно приватно партнерство

Филипче: Болницата во Кочани нема да се затвора туку ќе стане регионален центар за ампутации

пред 2 години
Прес на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески

Јавното обвинителство ќе бара автентично толкување по одлуката на Врховен за СЈО

пред 2 години