Ознака: јавни
Македонија

Реакција на ЗНМ: Медиумската промоција на Османи на МНР со јавни пари е спротивна на забраната за владини кампањи

пред 3 мес.
Економија

Центар за граѓански комуникации: Половина фирми кои учествуваат на тендери тврдат дека при јавните набавки има корупција

пред 6 мес.
Македонија

Пановски: Го разбирам Перински, јавните претпријатија работеа успешно

пред 6 мес.
Македонија

Антонио Јолевски нов претседател на Советот на јавни обвинители

пред 1 година
По празничната пауза

Советот на јавни обвинители едногласен – Исполнети условите за разрешување на Катица Јанева

пред 4 години
Седницата почна

Советот на јавни обвинители одлучува за Катица

пред 4 години
Откако стана осомничена во „Рекет“

Советот на јавни обвинители утре почнува со разрешувањето на Катица Јанева

пред 4 години
откако пропадна првиот тендер

Шилегов не се откажува од зиплајнот од Кале до Парк, вели тоа е концепт (ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Бошњаковски: Дебатите за уставните амандмани се отворени и на нив може секој да учествува

пред 4 години