Ознака: извинување
Македонија

Премиерот Ковачевски им се извини на телевизиите Алфа и Телма

пред 1 година
Македонија

Гласот на Америка: Околу 50 организации за човекови права бараат Кирил Петков да се извини за депортацијата на македонските Евреи

пред 2 години
Свет

Градот Сеул се извини за смртта на заболен од Ковид-19 кој починал додека чекал болнички кревет

пред 4 години
Македонија

Јанша бара извинување од македонската влада поради навредите од Тозија

пред 4 години
Македонија

Заев се извини за „мало сутра“

пред 5 години
Колумни

Може ли и Никола Груевски до небо да се извини и да се врати?!

пред 5 години
Македонија

Оперскиот пејач Нацоски: Бугарскиот Претседател да се поклони пред моштите на жpтвите во Ваташа и да се извини на македонскиот народ(ВИДЕО)

пред 5 години
По вчерашните обвинувања

Османи им се извини на медиумите

пред 5 години
Француски „Монд“ им се извини на читателите

Французи го споредиле Макрон со Хитлер!

пред 5 години
Македонија

Шилегов им се извини на граѓаните за играњето игрици на телефон

пред 6 години
Во спротивно најавува тужби

Јанчев бара јавно извинување од Мицкоски и Николоски

пред 6 години