Ознака: извештај
Македонија

Јовески бара извештај од Судскиот совет за да ги кара своите обвинители

пред 7 мес.
Македонија

Оставки веднаш од судиите и обвинителите вмешани во корупциското самоволие на Рамиз Мерко

пред 10 мес.
Македонија

Објавен нацрт-извештајот на ЕП за Македонија: За десет страници поднесени 320 бугарски амандмани

пред 11 мес.
Македонија

И по толку отстапки кон ЕУ: ДУИ и СДСМ се само умерено подготвени за членство

пред 2 години
Македонија

Европарламентот денеска ќе расправа за извештајот за Македонија: Што поскоро прифатливи и трајни решенија со Бугарија

пред 2 години
Македонија

Стејт департментот потврди дека во Бугарија има етнички Македонци и оти им се нарушуваат правата на здружување

пред 2 години
Македонија

Денеска ќе биде објавен европскиот извештај за Македонија: Одлагањето на преговорите има негативни последици врз кредибилитетот на ЕУ

пред 2 години
Македонија

Во тетовското обвинителство стигна извештајот на МВР за пожарот во модуларата болница во кој изгореа 14 пациенти

пред 3 години
Македонија

И Врховниот суд имал проблеми со АКМИС системот

пред 3 години
Македонија

Според најновиот извештај за Македонија-Функцијата на Љупчо Николовски неприфатлива и не е компатибилна со практиките на ГРЕКО

пред 3 години
Македонија

Репортери без граници: Ситуацијата со медиумите во Македонија се влоши, високи владини претставници продолжија да им се закануваат и да навредуваат медиуми

пред 3 години
Македонија

Извештајот на Стејт департментот е уште еден доказ дека тоа што го работиме дава и ќе дава резултати, вели Заев

пред 3 години
Македонија

Стејт департмент-Во Македонија има граѓани без државјанство, иако ги исполнуваат критериумите

пред 3 години
Свет

СЗО: Ковид-19 потекнува од животно, а не од лабораторија

пред 3 години
Македонија

Презентиран годишниот извештај за работата на ОТА-Лани активирани 475 нови мерки за прислушкување

пред 3 години
Македонија

Комисијата за надворешни работи на ЕП го усвои извештајот за Македонија-Договорот со Бугарија мора целосно да се спроведе

пред 3 години
Македонија

Владата треба да знае дека извештајот на „Транспаренси“ не е заснован на перцепција туку на реални показатели и индикатори

пред 3 години
Македонија

Институт за демократија: Дебатата во Собранието не ја добива ни минималната потребна оценка (6.0) за да се именува како дебата

пред 3 години
Свет

СЗО: Во Северна Кореја нема случаи на коронавирус

пред 3 години
Македонија

Заев: 100 дена со граѓаните – 100 дена одговорност, грижа и сигурност

пред 3 години