Ознака: изборен законик
Македонија

Јанушев: Се надевам дека набрзо ќе се смени изборниот законик и ДИК ќе започне постапка за набавување на уреди за отисоци

пред 3 години
Македонија

Маричиќ: Формирана е работната група за измени на Изборниот законик

пред 3 години
Македонија

Мицкоски преферира 120 изборни единици и еден изборен круг

пред 4 години
нов изборен законик

За Заев се прифатливи и отворени листи и една изборна единица

пред 4 години
Македонија

Ажурирање на Избирачкиот список и една иборна единица: Власта и опозицијата ќе го усогласуваат Изборниот законик

пред 4 години
Македонија

Засега нема договор за лидерска средба за СЈО, пописот и Изборниот законик

пред 5 години
Антикорупциската итно да преземе мерки

ВМРО-ДПМНЕ до ДКСК поднесе нови приговори за кршење на изборниот законик

пред 5 години
Измени на изборниот законик

Мицевски: ДИК реално нема можност да ги мониторира порталите (ВИДЕО)

пред 5 години
Пак ќе се менува изборниот законик

ДИК нема да ги мониторира порталите за избори

пред 5 години