Ознака: Индонезија
Решена мистеријата за авионската несреќа во која загинаа 189 луѓе

Индонезија откри недостатоци во дизајнот и пропусти во несреќата на Боингот 737

пред 4 години
Казните ќе се применуваат и на странци

Секс надвор од бракот и навреда кон претседателот ќе бидат казниви во Индонезија

пред 4 години
за 24 часа поделени половина милион маски за лице

Гори Индонезија, се гушат Сингапур и Малезија (ВИДЕО)

пред 4 години
Индонезискиот главен град има повеќе од 10 милиони жители

Индонезија ја избра локацијата каде што ќе ја премести престолнината Џакарта

пред 4 години
Инцидент на пристаниште во Индонезија

Кран падна врз работници откако брод удри во него (ВИДЕО)

пред 4 години
Џакарта „го отпеа“ своето

Индонезија ќе гради нова престолнина за 32,5 милијарди долари

пред 4 години
првични заклучоци

Што покажа истрагата за падот на „Боинг 737 макс“?

пред 5 години
Интензитет од 6,3 степени

Два силни земјотреси во Индонезија

пред 5 години
Природна катастрофа зафати илајдници луѓе

Поплави однесоа 68 животи во Индонезија (ВИДЕО/ФОТО)

пред 5 години
Опасноста не е помината

Индонезија: Да се избегнува крајбрежјето, можна појава на високи бранови

пред 5 години
Се бројат жртвите

Бројот на загинати во цунамито во Индонезија достигна 373 лица

пред 5 години
Пустош во Индонезија

Цунами носеше куќи и луѓе (ВИДЕО)

пред 5 години
Исфрла пепел до висина од 7,5 километри

Ерупција на вулкан во Индонезија

пред 5 години
На дното на морето

Откриена црната кутија на паднатиот индонезиски авион

пред 5 години
Официјален став на индонезиските власти

Нема преживеани лица во авионската несреќа (ВИДЕО)

пред 5 години
Светска банка ќе додели

Помош од една милијарда долари за обнова на Индонезија по земјотресите

пред 5 години
Расте бројот на загинати во земјотресот во Индонезија

Црни сценарија – билансот на загинати ќе надмине 5.000

пред 5 години
Продолжува хуманитарната катастрофа

Се повеќе жртви во Индонезија – бројката се искачи преку 1.400

пред 5 години
Мртви тела расфрлани на плажа

Носеше се пред себе: Страшно цунами во Индонезија (ВИДЕО)

пред 5 години