Ознака: имот
Македонија

И на обичните граѓани ќе им се одзема имот над 30.000 евра ако не можат да го докажат потеклото

пред 3 мес.
Македонија

Рашковски целиот имот го префрлил на своите малолетни деца

пред 8 мес.
Регион

Се дели имотoт на СФРЈ: Колку ќе добие Македонија?

пред 9 мес.
Македонија

Долг е патот до конфискација на имотот на Мијалков

пред 9 мес.
Свет

Престижни адреси во Париз, Лондон и Женева и 3.000 имоти во Рим: Ватикан откри детали за својата империја на недвижнини

пред 10 мес.
Одлука на комитетот за распределба на дипломатскиот и конзуларниот имот на поранешна СФРЈ

Србија и Македонија си ја поделија амбасадата на СФРЈ во Атина

пред 2 години
Македонија

Асани: Се изготвуваат решенија за преземање на одземениот имот на Сеат Кочан

пред 2 години
Фудбалерот е обвинет за затајување данок

Бразилскиот суд заплени 36 недвижности во сопственост на Нејмар

пред 2 години
српско-црногорските односи се повеќе се заоструваат

Иринеј му порача на Ѓукановиќ: Ниту Турците, ни комунистите не атакуваа на имотот на црквата

пред 2 години
Македонија

Стоилковски: Барањето на СЈО и одлуките на судиите се политички мотивирани и неосновани

пред 3 години