Ознака: Игор Ангеловски
Спорт

Пандев и Мрме денеска за последен пат ги бранат боите на Македонија

пред 1 месец
Спорт

Ангеловски меѓу најмладите селектори на ЕП

пред 2 мес.
Спорт

Мрме го објави списокот: На ЕУРО со проверени сили (ФОТО)

пред 2 мес.
Спорт

Секоја чест: Мрме чека ред за албум и сликички (ФОТО)

пред 4 мес.
Спорт

Мрме-херојот на Македонија

пред 4 мес.
Спорт

Mрме е подготвен да остане селектор

пред 7 мес.
Спорт

Македонија загуби, репрезентацијата остана без селектор

пред 9 мес.
Спорт

Селекторот Ангеловски разговараше со Пендаровски: Да не чекате на плоштад, сигурно победуваме!

пред 9 мес.
Спорт

Ангеловски: Против Грузија на победа за задржување на првото место

пред 10 мес.
Спорт

Ангеловски не е задоволен од ждрепката за Лигата на нации

пред 2 години
Спорт

Ангеловски: Ние одиме на победа, а колку ќе биде доволно ќе видиме

пред 2 години
Спорт

Веќе нема надежи во групата: Ангеловски веќе се подготвува за Косово

пред 2 години
Црвено жолтите утре против Израел

Ангеловски: Ќе се обидеме од нас да зависат случувањата на теренот

пред 2 години
Македонските фудбалери стартуваа со подготовките за дуелите со Израел и со Летонија

Ангеловски: Не се предаваме, ќе барам од играчите да го бркаме второто место

пред 2 години
за квалификациите за ЕУРО 2020

Ангеловски го објави списокот за дуелите со Израел и со Летонија

пред 2 години
пред квалификациите за ЕУРО 2020

Ангеловски: Респект за Полска и Австрија, но во Скопје паѓале и поголеми репрезентации

пред 2 години
селекторот со порака на фејсбук

Ангеловски: Не постои сила што ова може да го сруши

пред 2 години
Фудбалската репрезентација пред вториот квалификациски натпревар за ЕУРО 2020

Ангеловски: Подготвени влегуваме во дуелот со Словенија

пред 2 години
мрме бара да одиме од меч во меч

Селекторот по победата: Не треба да не фаќа еуфорија

пред 2 години
ЕВРО 2020

Ангеловски: Целта ни е висок пласман

пред 3 години