Ознака: хуан гваидо
Свет

Грција го признава Гваидо за претседател на Венецуела

пред 4 мес.
Свет

Ќе седнат ли заедно на маса: Гваидо подготвен да преговара со Мадуро

пред 5 мес.
Свет

Норвешка посредник: Претставници на Мадуро и Гваидо сепак ќе седнат на заедничка маса

пред 6 мес.
мадуро повика на мобилизација

Сите очи вперени кон востанието во Венецуела (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Гваидо повика на завршна фаза од рушењето на Мадуро

Почна воен пуч во Венецуела (ВИДЕО)

пред 7 мес.
на состанок на ммф и светска банка

САД иницира основање фонд од 10 милијарди долари за идната власт на Венецуела

пред 7 мес.
опозицискиот лидер има поддршка од сад

Руски војници пристигнаа во Венецуела, Гваидо повикува на борба за слобода (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Драматична ситуација

Венецуела во мрак, луѓе умираат, а Гваидо повикува на протести

пред 8 мес.
самопрогласениот претседател најавува хаос

Хуан Гуаидо без проблем се врати во Венецуела

пред 9 мес.
СПОРЕД РАША ТУДЕЈ, ЧКРИПИ ВО ЕУ

Италија ставила вето за признавањето на Гваидо

пред 10 мес.
истече осумдневниот ултиматум

Четири европски држави го признаа Гваидо за претседател на Венецуела

пред 10 мес.