Ознака: христијан мицкоски
Македонија

Мицкоски: Maкедонија е на второ место по смртност од корона во регионот

пред 3 мес.
Македонија

Mицкоски: Немаме нов Клинички центар поради политикански игри на СДСМ

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски: Позицијата на СДСМ е дека не прифаќаат лидерска средба, зошто се избегнува ќе видиме, времето ќе покаже

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е подготвен да го порази СДСМ секогаш

пред 4 мес.
Македонија

Mицкоски: Во моментов нема уставна одредба за да може да се свика Парламентот

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски: Мене не ми е во фокусот суетата на Заев, туку планот и решенијата за решавање на кризата, пред се економската

пред 4 мес.
Македонија

Mицкоски: Зголемувањето на акцизата не е два туку три денари, ова што СДСМ го прави потсетува на 90-тите години и транзицијата

пред 4 мес.
Економија

Мицкоски: Ни претстои сериозен економски предизвик, владата оди кон долг од над 65% од БДП

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски им се заблагодари на здравствените работници: Ви се поклонувам јунаци

пред 4 мес.
Економија

Мицкоски: Никој од нас не бараше да ги менуваме банкнотите

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски: Политиката сега мора да има само две цели, спасување животи и економска шанса за преживување од кризата

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски: Секој човек ни е важен и секој живот вреди

пред 4 мес.
Економија

Мицкоски: По кризата многу луѓе ќе останат без работа

пред 4 мес.
Економија

Мицкоски: Aко Владата ја спроведе реформата во пензискиот фонд осигурениците нема да загубат ниту денар

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски: Граѓаните се оставени сами на себе

пред 5 мес.
Македонија

Мицкоски: Добро е што мојата преписка со Рашковски излезе во јавноста, граѓаните ќе може да ја направат разликата

пред 5 мес.
Македонија

Мицкоски: Maкедонија е на второ место по број на заболени од корона вирусот на Балканот по број на жители

пред 5 мес.
Македонија

Мицкоски: Бараме Заев итно да се повлече од предлогот за кратење на платите работниците во администрацијата

пред 5 мес.
Македонија

Мицкоски со порака до Заев и Спасовски: Прифатете ги нашите мерки

пред 5 мес.
Економија

Мицкоски: Мора да се спасат бизнисите на компаниите, да се задржат вработените и да се одржи државниот буџет

пред 5 мес.