Ознака: ХРАНА
Регион

Поплави во Албанија, во отсечените делови војската доставува храна

пред 8 мес.
Економија

Од јануари до сега потрошувачката кошничка пораснала за 1000 денари

пред 10 мес.
Магазин

Совет од научници: Прво најадете се, не носете важни одлуки на празен стомак

пред 2 години
за само една недела во 128 вонредни контроли

Уништени 218 килограми небезбедна храна

пред 2 години
Повисоки трошоците за храна и туристички аранжамани

Цените ни стануваат европски, а платите остануваат македонски

пред 2 години
Македонија

Со закон ќе се регулира донирањето на вишокот на храна

пред 2 години
Македонија

Вишокот на храна ќе се распределува со закон

пред 2 години
Правила на граничните премини

Што е забрането, а што дозволено: Во Грција не внесувајте готвено јадење, а во Црна Гора месо

пред 2 години
проект за прекугранична соработка со Грција

Прв центар за храна, вино и туризам во Росоман

пред 2 години
храната ја содржела бактеријата листерија

Петмина починати во Велика Британија откако јаделе болнички сендвичи

пред 2 години
се намалува ДДВ-то

Од денеска поевтина храна и угостителски услуги во Грција

пред 2 години
Економија

Уништени 69 тони небезбеднa храна- најмногу од животинско потекло

пред 2 години
Економија

Атанасов: АХВ врши редовни контроли и ја информира јавноста

пред 3 години
сакате да имате среќа во 2019

Овие јадења морате да ги имате на новогодишната ноќ на вашата маса (ФОТО)

пред 3 години
Од Агенцијата за храна апелираат

Во пресрет на новогодишните празници, купувајте храна од одобрени и регистрирани објекти

пред 3 години
Купувањето облека, обувки и културните активности стануваат луксуз за просечниот Македонец

Трошоците за храна и комуналии колку просечната нето плата

пред 3 години
Отворена првата училишна градина во која децата сами ќе произведуваат храна

Необично е во Македонија која изобилува со храна, да се зборува за глад

пред 3 години
АХВ вели храната е безбедна

Граѓаните се жалат на хигиената кај операторите со храна

пред 3 години
ИСТРАЖУВАЊЕ „ШТО СМЕЕМЕ, А ШТО НЕ“

Храна без рок на употреба – ја имаме дома, а не сме сигурни што да правиме

пред 3 години