Ознака: градинка
Свет

Напад во градинка во Кина, со нож убиени две деца и ранети 16 лица

пред 1 нед.
хорор во белград

Градинка или мачилиште: „Немирните“ деца ги заклучуваат и ги влечат по под (ФОТО)

пред 4 мес.
Македонија

Шахпаска: Отворањето градинки во секое катче на државата е дел од владината програма

пред 4 мес.
Македонија

Директорка на штипска градинка: Се носат деца и тоа на денот кога им е закажан тест за коронавирусот

пред 6 мес.
Македонија

Корона-вирусот ја затвори најмалата градинка со 20 деца во Прилеп

пред 7 мес.
Македонија

Два позитивни случаи на коронавирус во штипските градинки „Астибо“ и „Вера Циривири-Трена“

пред 7 мес.
Македонија

На местото на спортско игралиште ќе никне градинка, родителите утре на протест

пред 2 години
Македонија

И од септември упис во градинки само со уреден вакцинален картон

пред 2 години
Економија

Царовска: Вработените во градинките добиваат за 16 отсто повисоки плати

пред 2 години
Економија

Градинката во Македонска Каменица сама ќе произведува струја

пред 2 години
Поради епидемија на морбили

Невакцинирани деца не смеат во градинка

пред 2 години
За зголемување на капацитетот за сместување деца од предучилишно образование

Царовска: Во наредните четири години ќе бидат инвестирани 16 милиони евра

пред 2 години
Го влечеше по подот

Воспитувачка крвнички тепа дете во градинка (ВИДЕО)

пред 3 години