Ознака: град скопје
Македонија

Се отвора ли нова афера од рангот на Рашковски овојпат во Град Скопје?

пред 5 мес.
Економија

Државниот завод за статистика застана на страната на БЕГ во спорот со Град Скопје, кој сака да ја преземе топловодната мрежа

пред 7 мес.
Отворено писмо на сопругата на Стево Црвенковски до Советот на Град Скопје и градоначалникот Петре Шилегов

Калиопа Петрушевска до Шилегов: Имињата на Стево Црвенковки и Михаил Петрушевски да ги избришете од списокот

пред 7 мес.
Македонија

Реакција на Град Скопје-Името на Данило Коцевски е на листата имиња за нови улици

пред 7 мес.
Македонија

Данило Коцевски, единствениот врвен хроничар на Скопје, не доби никакво признание од Градот Скопје

пред 7 мес.
Хроника

Шилегов: Ги охрабрувам и општина Центар и Министерството за култура да ги остранат дивоградбите наречени Скопје 2014

пред 12 мес.
Економија

Нелоски: 11.8 милиони за советник на СДСМ во Град Скопје преку Фондот за иновации

пред 12 мес.
Економија

Град Скопје ја намали фирмарината

пред 1 година
Македонија

Град Скопје ќе купува механизација – имале зголем обем на работа

пред 2 години
Магазин

Улиците „Бихаќка“ и „Црниче“ денеска затворени за сообраќај

пред 2 години
речиси нема да го загадуваат воздухот, вели шилегов

Идната пролет Скопје ќе добие нови 33 еколошки автобуси

пред 2 години
По објавувањето на анкетата

Граѓаните испраќаат предлози до Шилегов: Улицата пред СЈО да се преименува во „Рекетарска“

пред 2 години
ветувањата се дека ќе има пониски сметки

Со одлука на Влада: Град Скопје го доби парното

пред 2 години
Македонија

Град Скопје објави анкета за предлози за нови имиња на улиците, мостовите,…

пред 2 години
откако ги заробија, сега ќе ги ослободуваат: Градот Скопје почна акција

Шилегов: Во иднина ниту едно дрво нема да биде заробено

пред 2 години
Македонија

Шилегов: „Дрисла“ повторно јавно претпријатие во надлежност на Град Скопје

пред 2 години
Македонија

Град Скопје прво го најави, па го одложи асфалтирањето на дел од бул.Партизански одреди поради временските услови

пред 2 години
јавниот повик ќе биде реализиран по принципот „прв дојден, прв услужен

Од денеска може да се аплицира за субвенции за електрични тротинети и велосипеди

пред 2 години
тврдат дека зад украдената опрема од фонтаните стои бизнис

ВМРО-ДПМНЕ: Тендерот за одржување на фонтаните е нова матна зделка на Шилегов

пред 2 години
40-то јубилејно издание

„Скопско лето“ почнува со гала оперски концерт на Македонската опера и балет

пред 2 години