Ознака: Горан Сугарески
Економија

Владата ќе гради 200 000 сантиметри автопат кон Косово

пред 8 мес.
Економија

Сугарески заборави на ветувањето: Како да направиме 600 километри автопати кога во цела земја нема толку

пред 10 мес.
со странски пари поткрепуваме државни институции

Донација од 2,2 милиони евра од Шведска за поефикасни услуги од Катастарот

пред 12 мес.
Министерот за транспорт вели дека насекаде се гради

Сугарески: Почнавме инвестициски циклус од 850 милиони евра во патната инфраструктура

пред 1 година
Македонија

Сугарески: Остануваме посветени на реализација на централната и локалната програма која носи подобар живот за сите

пред 1 година
Економија

Сугарески: Се преземат мерки да се пушти железничкиот сообраќај кај Куманово

пред 1 година
причинета огромна материјална штета

Анѓушев и Сугарески во посета на местото каде се излизгаа вагони од товарниот воз(ФОТО)

пред 1 година
Економија

Според Сугарески, реализацијата на капиталните инвестиции е одлична

пред 1 година
Економија

Сугарески се сретна со вработените во „Еурокомпозит“ – им вети дека ќе се бара чаре

пред 1 година
Најава на министерот за транспорт и врски

Сугарески: Роковите се запазуваат, очекувам комплетна реализација на капиталните инвестиции

пред 1 година
Економија

Сугарески: Во делот на гасоводниот систем во моментот се работи убедливо најмногу

пред 1 година
Македонија

Сугарески не го плаши метлата: Искрено не очекувам да бидам сменет

пред 1 година
Економија

Сугарески: Инвестираме преку милијадра евра во инфраструктурата, француските компании се добрeдојдени

пред 1 година
За експресниот пат Градско-Прилеп

Сугарески: На автопатот кон Прилеп се гради нова патарина

пред 1 година
прва официјална средба со грчкиот министер за транспорт

Скопје и Атина ќе работат на сообраќајно поврзување и регионални проекти

пред 2 години
Најава на министерот за транспорт и врски

Сугарески: Државниот градежен инспекторат ќе ја провери платформата на Матка

пред 2 години
возилата редовно поминувале технички прегледи

Сугаревски: Kомпанијата „Дурмо турс“ имала лиценца за работа

пред 2 години
Одговор на министерот Сугарески на пратеничко прашање

Владата размислува да ја преземе надлежноста за плажите во Охрид и Струга

пред 2 години
Во завршна фаза изградбата на гасоводот од Штип до Неготино

Сугарески:Изградбата на гасоводот ќе придонесе до значително намалување на загадувањето

пред 2 години
Македонија

Сугарески: МТСП ќе побарува 64 милиони денари ако се утврди вина за “Топлик”

пред 2 години