Ознака: гол
Спорт

Стапува ново правило: Случајното играње со рака на напаѓачот нема да се суди ако се постигне гол

пред 2 мес.
се дерел дека облеката му ја нарушува аеродинамиката

Русин потполно гол се обидел да влезе во авион за Крим (ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Kога не сака не сака: Овој играч е невиден баксуз (ВИДЕО)

пред 2 години
Шок за „старата дама“

Пандев одново нерешлива енигма за прв пораз на Јувентус во Серија А

пред 2 години
Спорт

Со глава го скрши голот-ама буквално (ВИДЕО)

пред 2 години
најоригинална прослава на гол

Постигна гол, ја запроси девојката, а судијата го казни

пред 3 години
Ова го можат само бразилци

Мајсторски ја поткопа: Паненка од слободен удар (ВИДЕО)

пред 3 години
Фудбалер од Русија стана интернет сензација

Го изведе најдобриот пенал во историјата (ВИДЕО)

пред 3 години
Неверојатен гол на македонскиот фудбалер во Шпанија

Ремек-дело на Барди (ВИДЕО)

пред 3 години