Ознака: годишнина
меѓу нив Хамас и иранската Револуционерна гарда

На годишнината од 11 септември САД воведе санкции за терористички групи

пред 1 месец
американскиот претседател одликуван со Орденот на слободата

Клинтон: Косово заслужува да биде во ЕУ и НАТО

пред 4 мес.
Магазин

За 130 години Ајфеловата кула ја посетиле 300 милиони луѓе

пред 5 мес.
Денеска се навршуваат 38 години од атентато на папата Јован Павле II

„Бугарската трага“ остана во историјата на Ватикан

пред 5 мес.
организираат јавен настан во градскиот парк

Црвен крст на РМ одбележува 74 години од постоењето

пред 7 мес.
во БиХ одбележано сеќавањето на жртвите

На денешен ден пред 25 години се случи масакрот на пазарот во Сараево (ВИДЕО)

пред 9 мес.
На одбележувањето претставена нова крстосувачка ракета

На 40-годишнината од револуцијата, Иран го исмева “ослабениот” САД

пред 9 мес.
Хавана слави

Куба ја одбележува 60-годишнината од револуцијата

пред 10 мес.