Ознака: ѓубре
Македонија

Шилегов спие, Скопје се дави во ѓубре (ФОТО)

пред 3 недели
Македонија

Шилегов и Комунлец спијат: Koнтејнерите во Карпош преполни со ѓубре (ФОТО)

пред 1 месец
Македонија

Голема акција: Jавната администрација ќе чисти акција ѓубре

пред 6 мес.
Македонија

„Водовод“ ќе ги учи Скопјани како да фрлаат ѓубре

пред 7 мес.
градот прави генералка

СДСМ: прват во историјата на Скопје е напишана првата кривична пријава за неовластено фрлање смет

пред 10 мес.
Молба од општина Маврово Ростуше и комуналното претпријатие

Не фрлајте ѓубре на Стража

пред 11 месец
Кој го исчисти плоштадот „Македонија“?

Петре или „Не биди ѓубре“?

пред 12 мес.
Минатата година во државава биле создадени околу 855.000 тони комунален отпад

Акција за чистење отпад под Кале Скопје

пред 1 година
Хорор приказна

Мајка монструм: Го чувала детето пет години во стан преполн со ѓубре и бубашваби (ВИДЕО)

пред 1 година
наскоро ќе се поставуваат камери

Исчистен кровот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“

пред 1 година