Ознака: геноцид
Регион

Денеска Македонија ќе учествува во прогласувањето на Србија за геноцидна држава

пред 2 мес.
Македонија

Дали власта на заминување ќе гласа Србија да биде прогласена за геноцидна држава?

пред 2 мес.
Македонија

Македонци во Србија: Османи лична одлука за геноцид во Сребреница може да носи во кафеана

пред 2 мес.
Регион

Олбрајт сокрила докази за геноцид врз Србите во Сребреница

пред 3 мес.
Регион

Дачиќ го праша Османи: Дали ќе се приклучите на Резолуција на Србија против Хрватска за геноцид?

пред 3 мес.
Македонија

Дипломатијата киднапирана од ДУИ: Османи е против наши работници во Србија, а ќе поддржи и Србите да бидат геноциден народ

пред 3 мес.
Македонија

Украина бара од Македонија да донесе одлука за признавање на руските злосторства како геноцид врз украинскиот народ

пред 2 години
протерани беа срби а не албанци, објаснува министерот

Дачиќ: Првпат се случува терористи кои имаат протерано еден народ да обвинуваат за геноцид

пред 5 години
ЗАВРШИ СУДСКИОТ ПРОЦЕС ПРОТИВ ЕКС ЛИДЕРОТ НА БОСАНСКИТЕ СРБИ

КОНЕЧНА ПРЕСУДА: Доживотен затвор за Радован Караџиќ

пред 5 години
Украина памети

Украинците на поклонение пред жртвите од гладта (ФОТО)

пред 6 години
Македонија

Стенковец ќе „стенка“ од албанскиот холокауст!?

пред 6 години