Ознака: „Фолксваген“
Економија

Првата фабрика на Фолксваген во Германија започнува со работа

пред 1 месец
Економија

Германски медиуми: Фолксваген на пат да ја избере Словачка за производство на Пасат

пред 7 мес.
балкански страсти за германскиот гигант

Соседите повторно преговараат со „Фолксваген“, од Владата не откриваат

пред 7 мес.
Економија

И Хрватска влегува во трката за Фолксваген

пред 7 мес.
Економија

И Берлин потврди: Фолксваген оди во Измир

пред 10 мес.
Конечна одлука на раководството на автомобилскиот гигант

Катар превагна: „Фолксваген“ оди во Турција

пред 11 месец
Изненадување на повидок

Ни Турција, ни Бугарија-„Фолксваген“ оди во Саудиска Арабија?!

пред 11 месец
Германскиот гигант ќе ја одбере Турција или Бугарија

Фолксваген ја пречкрта Македонија

пред 11 месец
Речиси 200 полицајци и обвинители ги пребарале канцелариите во компанијата

Претрес во канцелариите на „Порше“ поради сомневање за корупција

пред 1 година
Германската компанија ги продолжува разговорите за инвестиција во Југоисточна Европа

Бугарија и Турција во финална трка за Фолксваген?!

пред 1 година
Економија

Фолксваген укинува 7000 работни места

пред 1 година
Работничкиот совет ја блокира изградбата во Источна Европа

Фабриката на Фолксваген нема да биде ниту во Македонија ниту во Србија?

пред 1 година
работа за 5.000 работници

Наместо во Македонија, фабриката на „Фолксваген“ ќе се гради во Србија?

пред 1 година
Економија

Анѓушев потврди: Шпекулација е дека Фолксваген ќе инвестира во Македонија

пред 1 година
Кабинетот на Меркел екслузивно за Пресинг ТВ

Што разговарале Заев и Хекер?- Премиерот јавно се фалеше, Берлин принципиелно молчи

пред 1 година
„ФОЛКСВАГЕН“ ЕКСкЛУЗИВНО ЗА ПРЕСИНГ ТВ

Дали бомбата на Заев е предвреме фрлена петарда? – Нема одлука за отворање фабрика во Македонија

пред 1 година